Czy w zdrowej diecie jest miejsce na detoks?

Detoks organizmu nie ma nic wspólnego z całkowitym wyrzeczeniem się jedzenia i nie bazuje tylko i wyłącznie na wypijaniu koktajli bądź innych specyfików. Jednakże w trakcie detoksu, który powinien trwać nie więcej jak kilka dni należy zrezygnować z pieczenia (które wcale nie powinno występować  zdrowej diecie, no ale niektórzy nie są aż tak skrupulatni), a dania powinny zostać przygotowywane na parze oraz gotowane, a mięso oraz ryby mogą być do tego grillowane. Należy spożywać jak najwięcej warzyw oraz oczywiście produktów, które nie są przetworzone, a do tego pić magiczne napoje, które zostaną właśnie teraz opisane. Jeszcze zanim nastąpi zjedzenie śniadania należy wypić szklankę letniej (nie ciepłej) wody, która została wzbogacona o pestki grejpfruta, albo cytryny.

Następny napój, którzy sprzyja detoksykacji organizmu to szklanka wywaru z siemienia lnianego, którego działanie dotyczy przede wszystkim ulepszenia pracy jelit, wpływa na odchudzanie, a także picie tego dobroczynnego napoju wpływa znakomicie na kondycję włosów, skóry oraz paznokci. Nie powinno się sięgać zarówno po kawę, jak i herbatę, gdyż zakwaszają one organizm, a poleca się picie soku z buraka, którego nie trzeba przygotowywać samodzielnie, a można zakupić go w sklepie. To sok, który powinien być połączony z wodą, wtedy sprawia, że organizm odkwasza się.

Przed snem idealnie jest wypić herbatę z czystka, albo jeżeli ktoś ma ochotę na poleca się również melisę, która wpłynie na lepszy sen. Jeżeli człowiekowi zależy na całkowitym oczyszczeniu organizmu powinien być on stosowany raz, ewentualnie dwa razy w ciągu miesiąca i nie powinien zawierać żadnych posiłków oprócz kremów z warzyw oraz soków warzywnych i oczywiście wymienionych napojów ajantapharma.com.pl . Bardzo restrykcyjny detoks nie powinien jednak trwać dłużej niż wspomniany jeden dzień, gdyż może skutkować wycieńczeniem organizmu. Należy to robić z umiarem i dobre samopoczucie będzie zapewnione.